Co navštívit
v okolí Mikulova

Mikulov je přezdíván Toskánsko Jižní Moravy. Jeho okolí je poseto mnoha krásnými památkami opředenými bohatou historií. Nejen Mikulov, ale i jeho okolí potěší každého milovníka vína a jídla. Příznivci aktivního trávení dovolené si také přijdou na své, v okolí je mnoho cyklostezek a možností pro krásný výlet.

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov je barokní zámek, který se nachází v těsné blízkosti centra města Mikulov. Stojí na skalnatém kopci zvaném Zámecký vrch a tvoří jednu z dominant města. Na místě mikulovského zámku původně stál kamenný románský hrad z dob Přemyslovců.

Svatý kopeček

Přírodní rezervace Svatý kopeček je jeden z kopců Pavlovských vrchů o výšce 363 m. Tvoří spolu se zvonicí a kaplí Sv. Šebestiána významnou krajinnou dominantu nad Mikulovem. Menší kaple sv. Rosálie a kaple sv. Barbory se nachází za těmito dvěma dominantami. Kaple Božího hrobu zaklenutá kopulí je na turistické stezce v navazujícím lesním porostu.

Chráněná krajinná oblast Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava se nachází na území o rozloze 83 km². CHKO Pálava byla organizací UNESCO zařazena do mezinárodní sítě biosférických rezervací chránících ukázky nejvýznačnějších světových ekosystémů.

Jeskyně Na Turoldu

Jeskyně Na Turoldu se nachází v přírodní rezervaci vrchu Turold, který leží na území města Mikulova. Samotná jeskyně Na Turoldu je dlouhá 1650 metrů, spolu s jeskyní Liščí díra vytváří systém s celkovou délkou více než 3100 metrů chodeb, síní a dómů. Jedná se o největší jeskynní systém v Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervaci Pálava.

Kozí hrádek

Kozí hrádek patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova. Na vrcholu Kozího vrchu byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem. Podílel se na ochraně cest spojujících Brno s Vídní.

Wellness Galant

Ve wellness Galant si můžete ze střešního bazénu užít krásný výhled na Mikulov. Najdete tu vše, co potřebujete k relaxaci, dva druhy saun, masáže, zkrášlovací procedury a vířivky.

Koupaliště Riviéra Mikulov

Areál koupaliště Riviéra se nachází v krásném prostředí s výhledem na zámek a láká svým plaveckým i rekreačním bazénem. Děti se mohou vydovádět na tobogánu (54 m) či skluzavce (24 m). Rodiče s menšími dětmi uvítají dětské brouzdaliště či možnost zapůjčení slunečníků. A pokud jste právě na výletě, jistě oceníte úschovnu kol a batohů.

Lom u Mariánského mlýna

Lom U Mariánské mlýna, nazývaný také Na Janičově vrchu, je opuštěný a zatopený vápencový lom u Mikulova, za Svatým kopečkem, v chráněné krajinné oblasti Pálava. Zdejší místo připomíná nejen vzhledem, ale i klimatem skalnaté chorvatské pláže. V místních vápencích se dají nalézt zkameněliny. Voda v lomu je zde díky vápenci průzračně čistá. Na kamenitou pláž navazuje několik metrů dlouhá mělčina, která rázem přechází ve velkou hloubku.

Aqualand Moravia

Aqualand Moravia je akvapark v obci Pasohlávky v okrese Brno-venkov. Jeho kapacita činí 8 000 návštěvníků a vodní plocha má rozlohu přes 3 000 m². Součástí aquaparku je 16 bazénů, 24 tobogánů a skluzavek, 30 typů saun, wellness zóna, Hotel Aqualand Inn, restaurace a 7D kino.

Vodní nádrž nové mlýny

Velká nádrž, která kromě koupání nabízí také spoustu další zábavy. Užít si můžete paddleboardy, vlak na vodní lyžování a spousty další zábavy. V okolí nádrže je také spousta různých restaurací, takže zde naleznete zábavu na celý den.

Prohlídka vinařství

Rádi vám umožníme prohlídku vinařství, kde vás zasvětí do výroby těch nejlepších moravských vín.